lakoseratesztje-02Vissza

Alapadatok
Teszt
Magyar
Normál

informatika

no-img
Automata kiértékelés szabályrendszere
Az automata kiértékelés szabályainak beállítása a feladatlap készítésének lényeges eleme. A meghatározott szabályok kombinációja hatással lesz a kiértékelés szigorúságára és igazságosságára is. Sokszor a tesztben szereplő kérdések limitálják a lehetőségeket, ám szinte mindig van lehetőség finomhangolásra. Az egy feladatra adható összpontszám minden esetben egész számra lesz kerekítve (matematikai szabályoknak megfelelően), ezért számos előnnyel jár ha a pont egység inkább nagyobb mint kisebb szám.
Büntető pont egység Pont egység
hibánként járó levonás helyes válaszokért járó jutalom
109876543210 1234567891011121314151617181920
Egy kérdésre adható minden helyes válasz pont egységet ér, ezért könnyen lehet hogy egy egyszerűbb de több helyes választ tartalmazó kérdés sokszorosát éri egy nehezebb egy helyes választ tartalmazónak. Ezt a problémát a kérdések súlyozásával lehet megoldani (kérdésenként beállítható valós szorzó szám). Általánosságban elmondható, hogy egy feladatban több lehetőség van hibázni mint helyesen válaszolni, így a büntető pont egység tipikusan kevesebb legyen mint a pont egység.

 
 
 
 
 

Összetett szabályrendszer esetén könnyen előfordulhat az az eset, hogy 0%-os eredményt közel olyan nehéz elérni, mint 100%-osat (mindenhol pontosan tudni kell, melyek a hibás válaszok, és ez az összes helyes válasz ismerete nélkül szinte elképzelhetetlen). Ennek érdekében van lehetőség a gyakorlatban irreális százalékos sávokat elhúzni balról, illetve jobbról (ha a gyakorlaban az elért eredmények 40% és 85% közé esnek, akkor a köztes 45%-ot lehet széthúzni 100%-ra).
Behúzás balról Behúzás jobbról
Szélsőségesen rossz eredmények torzításának csökkentése Szélsőségesen jó eredmények torzításának csökkentése
0 pont 0 % 0 pont   0 pont 0 % 0 pont
minimális pontszám 0%-os teljesítmény 100%-os teljesítmény maximális pontszám

1 tizedesjegy A feladaton belüli részpontszámok finomhangolását lehet a kerekítés pontosságával befolyásolni.
Konfiguráció
YBSAD477  
Időbélyeg (eng) Tetszőleges jó válasz lehetséges (akár nulla is) (N/0..N)
n/a
Technikai adatok
23146
2018.03.10. 17:07:46 lakosera
2018.03.10. 17:07:46 lakosera

Mindenki (nyilvános)

Létrehozó (bizalmas)

Létrehozó (bizalmas)

Vélemények

Nincsenek vélemények.

Tippek  

Ezen az oldalon láthatja a kiválasztott Teszt főbb adatait és ez a képernyő tekinthető a Teszthez kapcsolódó műveletek kiindulópontjaként is. Innen lehet eljutni a kérdés szerkesztőhöz (Kérdések menüpont vagy Új kérdés rögzítése), vagy a Teszt részletgazdag beállítási lehetőségeihez (Konfigurálás menüpontok). Ha már a Teszt rendelkezik kérdésekkel, a Példányok menüpontjain keresztül hozhatunk létre új Teszt példányokat, vagy navigálhatunk el a már meglévőkhöz.


Főoldal Tesztek listája Publikált tesztek Kérdés típusok Kérdés kereső Kapcsolatfelvétel
Egy teszthez csak és kizárólag olyan kérdés tartozhat, melynek csoportja azonos a teszt csoportjával. Ha új kérdést hozunk létre ebből a tesztből, az automatikusan a teszt csoportjához fog tartozni, és a kérdés katalógusban csak olyan meglévő kérdések közül emelhetünk be a teszthez kérdést, melynek csoport beállítása azonos. A csoport értéke nem módosítható, ha a teszthez már tartozik legalább egy kérdés.
A teszt nyelvi beállítása a csoporthoz hasonlóan viselkedik. Egy teszten belül nem keverhetőek különböző nyelven megírt kérdések, így ez a tulajdonság meghatározza az új kérdések és a kérdés katalógusból kiválasztható kérdések nyelvét is. A nyelvi tulajdonság nem módosítható, ha a teszthez már tartozik legalább egy kérdés.
A teszt nehézsége egy tájékozató adat, mely segítheti a tesztek megkülönböztetését, illetőleg megjeleníthető a résztvevők számára a teszt adatlapján. Érdemes a tesztben szereplő kérdések átlagos nehézsége alapján megválasztani értékét.
Az azonosító egy rövid egyedi szöveges érték, mely azonosíthatja a Tesztet. Alapértelmezés szerint egy generált értékkel rendelkezik, de ez megváltoztatható. Mentés során a speciális karaktereket (ékezet, szóköz) a rendszer módosítani fogja. Használható más rendszerekkel való összekapcsolás megsegítésére is (pl. Neptun rendszer tárgy kódja kerülhet ide). Értéke lesz felhasználva a Teszt szép URL-jében is (melyet hivatkozásként továbbküldhet más számára).
Csak aktív Tesztet lehet példányosítani (generálás), a nem aktív Teszt jelentése, hogy még nem készült el.
A beállított dátum értéke az itt megadott dátumformátummal fog megjelenni generálás (publikálás/nyomtatás) során (természetesen csak akkor, ha az Adattáblán a dátum megjelenik).
A típus meghatározza, hogy a Tesztben résztvevő Kérdésekre egy vagy több válasz is elfogadott-e (nem minden kérdés típus esetén értelmezett ez a tulajdonság). Több válasz elfogadása esetén további speciális eset is meghatározható/kizárható a típus segítségével. A típus értékétől függetlenül, minden Kérdés hozzárendelhető lesz a Teszt-hez (szándékosan félrevezetésnek is van, ahol szerepe lehet), azonban az ilyen Kérdéseknél figyelmeztetést fog megjeleníteni a TestLine szerkesztés során (nyomtatásban és publikálásban a figyelmeztetés természetesen nem látszódik).
A megjegyzés mezőbe tetszőleges szöveges információ megadható, mely esetleg a Teszt azonosításához hasznos lehet (pl.: más rendszerek azonosítói feljegyezhetőek ide).
A belső azonosító egy technikai mező. Értéke automatikusan keletkezik, szerkeszteni nem lehet. A Teszt szép URL-je ennek segítségével is megadható.